Źródło: www.telegram.hr

Aircash jest licencjonowaną instytucją pieniądza elektronicznego i pierwszą chorwacką platformą fintech.
Założycielem tej szybko rozwijającej się firmy jest Hrvoje Ćosić, według którego klucz do sukcesu Aircash stanowią:
☑️zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa branży finansowej
☑️różnorodność innowacyjnych produktów i usług
☑️ścisłe dostosowanie do lokalnych standardów
☑️najwyższa jakość obsługi klienta
Dzisiaj innowacyjne rozwiązanie Aircash obejmuje:
☑️Cyfrowy portfel mobilny Aircash, który umożliwia natychmiastowe wpłaty, wypłaty i przelewy pieniężne.
☑️Aircash Marketplace, zintegrowany z portfelem Aircash, oferujący kompleksowe rozwiązanie umożliwiające płatności za parkowanie, transport, rozrywkę i gry, imprezy, usługi komunalne i telekomunikację.
☑️Kartę płatniczą Aircash Mastercard, aktywowaną i zarządzaną poprzez aplikację/cyfrowy portfel Aircash.
Aircash jako instytucja pieniądza elektronicznego jest licencjonowana we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej, a obecnie pracuje także nad uzyskaniem licencji w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i pięciu stanów w Stanach Zjednoczonych.
Obecnie liczy łącznie ponad 350 000 użytkowników i miesięcznie ok. 20 milionów euro transakcji.
Jeśli chodzi o rynki zagraniczne, w tym roku priorytet firmy stanowią następujące rynki: Przede wszystkim Słowenia, Austria i Niemcy, potem Czechy, Słowacja, Polska, Rumunia i Bułgaria oraz w końcu Włochy i Hiszpania.
W Słowenii, Austrii i Niemczech jest już ponad 150 000 użytkowników, którzy używają Aircash do wysyłania pieniędzy rodzinie i znajomym w Chorwacji. W tych krajach od połowy maja 2022 roku powstanie również możliwość kupna karty Aircash Mastercard
Ciekawe informacje dla przebywających w Chorwacji:
Pieniądze z Aircash można w dowolnej chwili wypłacić we wszystkich kioskach Tisak i iNovine, na stacjach benzynowych INA i Tifon oraz na bankomatach banku PBZ

Źródło: https://aircash.eu

Portfel Aircash można doładować gotówką w ww. kioskach i stacjach benzynowych lub kartą płatniczą (Visa, Mastercard, Maestro, Diners, JCB, Discover)

Za pomocą Aplikacji Aircash można również:
☑️kupować bilety autobusowe i promowe
☑️opłacać rachunki,
☑️zapłacić opłatę parkingową oraz ENC (odpowiednik polskiego viaAUTO) ☑️kupić doładowania do telefonów komórkowych, PlayStation itd.
 

Kartę płatniczą Aircash Mastercard można kupić we wszystkich sklepach Konzum, w kioskach Tisak i iNovine oraz na stacjach paliw INA (cena wynosi 30 kn).