Algebra

Visoko učilište Algebra jest liderem w zakresie edukacji informatycznej i zastosowań komputerów oraz największą prywatną instytucja edukacyjną nie tylko w Chorwacji, ale także w tej części Europy.
W kwietniu 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego kampusu Algebry, na które przybyli wybitni przedstawiciele świata akademickiego, biznesowego i politycznego.
Budowa nowego kampusu Algebry to jak dotąd największa inwestycja w szkolnictwo prywatne w Chorwacji.
Z kampusu rocznie będzie korzystać ok. 12 000 studentów uczelni oraz uczestników różnych kursów i szkoleń, nauczanych przez ok. 500 wykładowców.

Źródło: Algebra

Nowy kampus zawiera wszystko, czego potrzebuje nowoczesna instytucja edukacyjna kształcąca przyszłych specjalistów branży IT:
35 sal wykładowych, wyposażonych w ok. 700 komputerów, projektory laserowe i sprzęt audio.
W dodatku, kampus oferuje także pomieszczenia specjalistyczne, takie jak Art Room i 3D Production Room, wyposażone m. in. w wielkoformatowe drukarki 3D; sale multimedialne takie jak Video Studio, Audio Studio i Podcast Room oraz Innovation Lab
Sale wykładowe noszą nazwy upamiętniające słynnych chorwackich wynalazców i naukowców, takich jak Nikola Tesla, Faust Vrančić, Slavoljub Penkala, Ivan Vučetić itp.
Dodatkowych 14 pomieszczeń przeznaczonych jest wyłącznie dla prowadzenia zajęć w trybie online.
Do 2026 roku Algebra planuje przyjąć o 70% więcej studentów, w tym 500 studentów zagranicznych.
Kampus zawiera duże Akredytowane Centrum Egzaminacyjne, w którym będzie można uzyskać różne międzynarodowe certyfikaty (Microsoft, AWS, Google, PMI, TOEFL itd.)
Budynek kampusu został zaprojektowany tak, żeby był jak najbardziej energooszczędny, a wszystkich pracowników zachęca się do dojeżdżania do pracy na rowerach lub skuterach.

Źródło: tportal.hr/JOSIP KRIVACIC


Oto kilka słów o rozwoju Algebry:

Została założona w 1998 roku jako centrum edukacji dorosłych, organizujące szkolenia i kursy informatyczne.
W następnych latach zdobyła status autoryzowanego ośrodka szkoleniowego Microsoft, Adobe, Macromedia i Autodesk oraz partnera biznesowego IBM.

Źródło: tportal.hr/JOSIP KRIVACIC

 Odnotowując w 2003 roku roczny wzrost w wysokości 91,8 %, Algebra stała się wiodąca w kraju instytucja w zakresie edukacji informatycznej i zastosowań komputerów. Ten status utrzymuje do dzisiaj, natomiast w międzyczasie znacznie rozszerzono jej zakres działalności:
W 2005 roku w Algebrze opracowany został ATES, jeden z 7 na świecie systemów do testowania wiedzy informatycznej, akredytowanych przez Fundację ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych). System ten używany jest dzisiaj we wszystkich centrach egzaminacyjnych ECDL na terenie Chorwacji i Słowenii.
Po tym, jak w 2007 roku zdobyła status uczelni zawodowej, Algebra stała się liderem w zakresie wykształcenia informatycznego oraz największą prywatną instytucją edukacyjną w Chorwacji.
Wprowadzając studia drugiego stopnia w 2012 r., zdobyła ona status uczelni akademickiej.
W 2014 r., w konkurencji 3,200 innych organizacji, otrzymała nagrodę “Microsoft Learning Partner of the Year”.
 W 2018 roku założono Algebra LAB – centrum innowacyjne, działające na rzecz wspierania firm, instytucji państwowych oraz startupów w zakresie rozwijania konkurencyjności. Obejmuje ono inkubator przedsiębiorczości, edukacyjną platformę cyfrową oraz laboratorium badań stosowanych.
 W tym samy roku w ramach Algebry powstał także Zakład jakości edukacji, skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli szkół średnich i podstawowych, zapewniający im branżowe szkolenia i warsztaty
Dla uczniów zaś Algebra organizuje Akademię cyfrową oraz letni obóz edukacyjny.
W dodatku, Algebra od lat realizuje projekty edukacyjne finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W 2020 roku tytuł chorwackiego przedsiębiorcy roku EY zdobyli współzałożyciele prywatnej Wyższej Szkoły Algebra: Hrvoje Josip Balen, Tomislav Dominković i Mislav Balković.
EY Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie, mająca na celu wspieranie i promocję najbardziej wartościowych firm prywatnych.