Już wkrótce nowa  podwyżka podatku od domków letniskowych.

Obliczyliśmy, ile będzecie musieli zapłacić.

W nowym pakiecie podatkowym chorwacki rząd usatysfakcjonował miasta i gminy, które od dawna domagały się podwyższenia pułapu podatkowego na domy letniskowe. Nowy przedział będzie wynosił od 0,60 do 5 euro za metr kwadratowy powierzchni użytkowej, a teraz było to od 0,66 do 1,99 euro. Można się spodziewać, że większość samorządów podniesie podatek do maksymalnej kwoty, co będzie mocnym ciosem dla kieszeni właścicieli domków letniskowych i apartamentów, ale tez turystow.

Czym jest opodatkowanie ryczałtowe ?

Właściciele wynajmujący na co dzień apartamenty turystom, dysponujące maksymalnie 20 miejscami noclegowymi, mogą stosować opodatkowanie ryczałtowe. Podatek liniowy naliczany jest od łóżka, a wysokość ryczałtu ustalają jednostki lokalne (miasta i gminy).

 Zmiany podatkowe wejdą w życie 1 stycznia przyszłego roku, co oznacza, że ​​właściciele domów letniskowych będą musieli zapłacić więcej.

Ile dokładnie? Pokazujemy na czterech przykładach:

Według obecnego przedziału podatków od 0,66 do 1,99 euro za domek lub mieszkanie o powierzchni 50 metrów kwadratowych, jaki ma większość ludzi, właściciel płacił minimum 33 euro, a maksymalnie 100 euro, w zależności od miasta lub gminy. W przyszłym roku niektórzy zapłacą 30 euro, a tam, gdzie podatek wynosi 5 euro (czego można się spodziewać w większości lokalnych jednostek) właściciel będzie musiał zapłacić 250 euro rocznie.

 

 

Jak zmiana podatku wpłynie na ceny wynajmu – przekonamy sie w

przyszłym roku!

 

 Planujesz inwestycje w Chorwacji ? Napisz do nas : natalia@zielinskacrobiz.eu

Blog przygotowali : Igor i Iza z Prawdziwa Chorwacja  

 

 

 

 

Source: https://www.tportal.hr/biznis/clanak/novi-porez-na-apartmane-izracunali-smo-koliko-placate-ako-dugorocno-rentate-stan-a-koliko-ako-iznajmljujete-turistima-foto-20230315