Grupa GTC jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce oraz w stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: https://gtc.com.pl

Dziś GTC jest właścicielem i zarządcą 44 budynków komercyjnych oferujących 763 000 m² powierzchni biurowej i handlowej w Polsce oraz w Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii.

Do tej pory w grupa GTC zrealizowała następujące projekty w Zagrzebiu:

Avenue Mall (centrum handlowe, pow. 34 700 m²)

Źródło: https://gtc.com.pl

Centra biurowe:

Avenue Centre (pow. 7 000 m²)

Źródło: https://gtc.com.pl

 

Matrix Office Park: Matrix A (pow. 10 800 m²) Matrix B (10 700 m²)

Źródło: https://gtc.com.pl

Na początku tego roku Grupa GTC otrzymała pozwolenie na realizację budynku Matrix C. Podobnie jak dwa poprzednie budynki, Matrix C ma zapewnić najemcom nowoczesną powierzchnię biurową, jednocześnie zachowując wysoki standard ekologiczny.

Matrix Office Park to jedno z nowocześniejszych i najbardziej zrównoważonych środowiskowo centrów biznesowych w chorwackiej stolicy. Dwa pierwsze budynki Matrix Office Park powstały w 2019 i 2020 roku i oferują około 21 280 m² nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej. W budynkach znajduje się również parking dostępny do wynajęcia dla lokalnej i międzynarodowej społeczności biznesowej. Do najemców należą firmy z branży mody, handlu detalicznego, usług finansowych i IT, a wielu z nich planuje dalszy rozwój swojego biura w ramach kompleksu. (https://matrixofficepark.com/en/tenants)

Spółka stale pracuje nad zapewnieniem ekologicznych rozwiązań dla swoich obiektów. Budynki Matrix A i B otrzymały certyfikacje LEED na poziomie Platinum, powiększając tym samym portfolio zielonych projektów GTC. Po zakończeniu budowy, Matrix C będzie posiadał certyfikat DGNB Gold.

Źródło: https://gtc.com.pl

Po zakończeniu budowy biurowca Matrix C w stanie surowym, które jest planowane na II kwartał 2023 r., rozpocznie się aranżacja powierzchni dla najemców.

“Cieszę się, że nasze chorwackie portfolio tak szybko się powiększa i możemy pochwalić się znakomitymi wynikami na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Nowy budynek w tak nowoczesnym kompleksie, jakim jest Matrix Office Park, to dla GTC wspaniała okazja do dalszego poszerzania swojej działalności i bycia liderem w rozwoju rynku nieruchomości w Zagrzebiu, a dla samego sektora – do rozwoju w nowych kierunkach. Kolejny budynek to również doskonała okazja do wzmocnienia naszych relacji z najemcami i zapewnienia im zrównoważonych rozwiązań, które obecnie bardziej niż kiedykolwiek są potrzebne w każdym aspekcie życia i biznesupowiedział Arn Willems, dyrektor zarządzający GTC w Chorwacji.

Źródła:
https://www.poslovni.hr/…/poljaci-grade-i-trecu-zgradu…,
https://matrixofficepark.com
https://gtc.com.pl