Grupa Orbico jest wiodącym europejskim dystrybutorem wielu znanych globalnie marek, obejmujących szeroki zakres kategorii, takich jak pielęgnacja ciała, kosmetyki, chemia gospodarcza, produkty spożywcze, małe AGD oraz zabawki.

Źródło: www.poslovni.hr


Frima SBJ ORBICO AG została założona w 1987 roku przez chorwackiego przedsiębiorcę Branka Roglicia.

Dzisiaj Grupa Orbico obecna jest w 20 krajach (w tym także w Polsce), zapewniając najwyższej jakości usługi w zakresie dystrybucji, logistyki, marketingu, sprzedaży, zarządzania marką, merchandisingu i sprzedaży detalicznej.
Oferuje kompleksowe i wszechstronne rozwiązania biznesowe dotyczące sprzedaży, logistyki, marketingu i zarządzania markami. Zatrudnia łącznie ponad 8000 pracowników, a w 2020 r. wygenerowała obroty w wysokości 2,4 mld euro.

Źródło: www.orbico.com

Josip Roglić, syn Branka Roglicia, Członek Rady Nadzorczej Grupy Orbico oraz Konsul Honorowy RP w Splicie, jest jednym ze współzałożycieli oraz przewodniczącym Chorwacko-Polskiego Stowarzyszenia Rozwojowego, które zostało założone w celu rozwijania więzi kulturalnych, naukowych, edukacyjnych i gospodarczych pomiędzy Chorwacją a Polską, promowania polskiej kultury i zwyczajów oraz pielęgnowania pamięci osób, które przyczyniły się do wzmocnienia więzi polsko-chorwackich w dziedzinie kultury, nauki i gospodarki.

Źródło: https://hpru.hr/


Branko Roglić dzisiaj uważany jest za jednego z najzamożniejszych Chorwatów, a w 2020 roku wydał swoją autobiografię.