Manus Dextra – bezpieczeństwo przy zakupie nieruchomości w Chorwacji

W zeszłym tygodniu miałam przyjemność przedstawić Wam firmę Manus Dextra. Pierwszą część rozmowy z założycielką firmy, Panią Ewę Barišić możecie przeczytać tutaj, a drugą część przytaczam poniżej.

Grant Ritchie/Unsplash

W jaki sposób firma Manus Dextra dba o bezpieczeństwo przy zakupie nieruchomości w Chorwacji?

Przede wszystkim dbając o szczegółową analizę prawną nieruchomości i przepisów związanych z otwarciem działalności, ale to nie wszystko. Podam jeszcze dwa konkretne przykłady:

Kolejny nasz klient zaangażował nas przy sprawdzeniu nieruchomości, którą zamierzał kupić. Dzięki naszej kompetentnej weryfikacji dokonał bezpiecznego zakupu i podobnie jak w przypadku pierwszego klienta wspieraliśmy go przy wyborze architekta, firmy geodezyjnej, wykonawcy robót budowlanych itp. Podczas wykonywanych prac budowlanych niezbędna była nasza codzienna obecność tak, abyśmy mogli na bieżąco informować naszego klienta o etapie prac. W międzyczasie otworzyliśmy mu spółkę a następnie dokonał zakupu działki budowlanej, na której zamierza postawić obiekt turystyczny. Od października ponownie wznawiamy prace budowlane po zakończonym sezonie turystycznym.

Karolina Kołodziejczak/Unsplash

Nieruchomość, która wpadła w oko naszemu następnemu klientowi zlokalizowana była niedaleko od morza, stąd pojawił się pomysł zakupu i rozkręcenia biznesu w gabarytach działki ze względu na dużą frekwencję turystów w tym miejscu a także bliskości samego morza. Padło bardzo dużo pytań od strony naszego klienta związanych zarówno z nieruchomością, ewentualną rozbudową jak i ruszeniem z działalnością gastronomiczno-usługową. W chwili obecnej prężnie opracowujemy pomysł naszego klienta dbając o każdy szczegół, przygotowując się do uzyskania niezbędnych pozwoleń, tak, aby swobodnie mógł rozpocząć działalność przed następnym sezonem turystycznym.

Czy zakup nieruchomości koniecznie wymaga dłuższego pobytu w Chorwacji? Mówiąc inaczej, czy, w przypadku, że klient ma już wyznaczony cel, środki i jasno określone kryteria można dokonać bezpiecznego zakupu w ciągu kilku dni?

Odpowiem podając kolejny przykład: Dwa miesiące temu zgłosił się do nas klient z zapytaniem czy pomagamy przy zakupie nieruchomości w Chorwacji. Odpowiedź była jednoznaczna, że tak.  Pierwsza nasza rozmowa trwała 50 minut i zaowocowała współpracą. Przedstawił nam swój plan zamiaru kupna nieruchomości w ciągu 3- dniowego pobytu w Chorwacji. Co oczekiwał od nas? Analizy stanu prawnego nieruchomości, która przypadnie mu do gustu, a także naszej obecności i pomocy w tłumaczeniu podczas oglądania wybranych budynków. Intensywnie spędzone trzy dni zaowocowały bezpiecznym zakupem apartamentowca blisko Trogiru. Kilka dni temu przepisaliśmy wszystkie media na nowego wściela a w następnym tygodniu startujemy z przygotowaniem projektu basenu. Mamy duże plany na współpracę zarówno pod względem prac budowlanych jak również w sektorze turystycznym.

Daniel McCullough/ Unsplash

Jak wygląda sprawa uzyskiwania pozwolenia na budowę nowych budynków w Chorwacji, czy w tym zakresie też Pani firma jest w stanie udzielić pomocy?

Oczywiście. Właśnie niedawno kolejny klient zgłosił się do nas w celu weryfikacji umowy kupna-sprzedaży i prowadzenia i nadzorowania za niego prac budowlanych na zakupionym obiekcie. Inwestor łącznie z architektem podjęli decyzję o zburzeniu zakupionego budynku i postawieniu nowego z 6 apartamentami i podziemnym garażem. Podczas spotkania z architektem analizowaliśmy kilka wersji projektu budynku patrząc przede wszystkim na ilość gwiazdek, jakie by klient chciał uzyskać po wykończeniu apartamentów. Obecnie czekamy na projekt i w niedługim czasie wystąpimy o pozwolenie na budowę.

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy zakupie nieruchomości, zachęcamy do kontaktu z Panią Ewą i jej firmą, Manus Dextra: info@manus-dextra.com, tel. +385 91 781 1618.