Studenac nawiązał współpracę z globalną platformą komunikacji w chmurze Infobip. Gdzie ma ona zaprowadzić największą pod względem liczby placówek sieć spożywczą w Chorwacji?

Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy Studenac, strategiczne partnerstwo z pierwszym chorwackim jednorożcem (firmą technologiczną typu start-up, której wartość wyceniana jest na ponad miliard dolarów) ma poprawić zaangażowanie klientów, umożliwiając im korzystanie z popularnych platform komunikacyjnych (takich jak WhatsApp) do kontaktu z siecią.

Ten interaktywny serwis ma m.in. podawać klientom informacje o lokalizacji najbliższego sklepu sieci Studenac. Co ciekawe, komunikacja w nim będzie prowadzona nie tylko po chorwacku, ale również po angielsku, dzięki czemu łatwy kontakt z marką Studenac będą mieli nie tylko lokalni konsumenci, ale też miliony turystów odwiedzających Chorwację każdego roku. 

Gdzie Studenac chce być w ciągu trzech lat?

– Ciężka praca naszego zespołu doprowadziła nas już na czołowe miejsce na rynku pod względem liczby sklepów, ale to jeszcze nie koniec – zapowiada Michał Seńczuk, prezes Studenaca.

Jak podkreśla, dzięki takim inicjatywom jak współpraca z firmą Infobip, sieć jest w stanie wykorzystywać technologie cyfrowe do dalszego wzrostu i realizacji celów w postaci udziału w rynku przekraczającego 10 proc. i miejsca w pierwszej trójce detalistów w Chorwacji pod względem sprzedaży w ciągu najbliższych trzech lat.

Studenac ma chrapkę na kolejne przejęcia

Firma Studenac została założona w 1991. Jej rozwój znacznie przyspieszył pięć lat temu, w momencie przejęcia przez fundusz Enterprise Investors. Od tego czasu Studenac zainwestował ponad 250 milionów euro poszerza swoją sieć, zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje.

Na przejęcia takich firm jak Istarski Supermarketi, Sonik, Bure Trgovina, Pemo, Kordun, Duravit i Lonia Trgovina zostało przeznaczone 120 milionów euro

Aktualnie Studenac ma ok. 1,1 tys. sklepów i jest obecny na terenie całej Chorwacji (w tym w stolicy kraju Zagrzebiu). Plany na ten rok zakładają otwarcie 120 nowych placówek. W dalszej perspektywie Studenac zamierza zwiększyć tempo ekspansji (poprzez rozwój organiczny oraz przejęcia), po to, by w 2025 r. dysponować siecią liczącą ponad 2 tys. sklepów.

Zainteresował Cię ten temat?

Napisz do nas : hello@zielinskacrobiz.eu

Planujesz wakacje w Chorwacji ? Odwiedź nasz blog i sprawdź informacje z pierwszej reki! 

Link : https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/siec-studenac-wchodzi-w-sojusz-z-infobit-po-co-detaliscie-mariaz-z-firma-technologiczna

 

 

Czołowa pod względem liczby sklepów sieć detaliczna w Chorwacji chce wykorzystać transformację cyfrową, by przyspieszyć ekspansję (Studenac). Na zdjeciu Michał Seńczuk, prezes Studenaca.